Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pohyb

28. 9. 2009

Pohyb:

Divoká morčata stráví velkou část dne tím, že pobíhají a hledjí potravu. Vašim morčatům donesete jídlo vy, ale ona přesto potřebují tolik pohybu, kolik by ho měla, kdyby si potravu hledala sama.

V taplém a suchém počasí mohou vaše morčata volně běhat po zahradě, pokud je dobře ohrazená. Ale než je pustíte, přesvědčte se, že nejsou v ohrazení žádné škvíry, kudy by se mohla protáhnout, a že kolem nejsou žádné kočky a psi, protože by mohli na morčata zaútočit.

Bezpečnější způsob, jak dopřát morčatům pohyb, je použít přenosný výběh, který se dá přenášet z jednoho kusu trávníku na druhý. Morčata vám přitom ještě hezky pokosí trávu

Tomuhle typu výběhu se říká archa, protože připomíná obrácenou loď. Musí být potažen pletivem a na jednom konci mít stříšku, která chrání před prudkým sluncem.

 

V zimě můžete svým morčatům připravit vnitřní výběh. Můžete použít hobru nebo dřevo, ale postačí i hodně velká kartónová krabice - nebo několik rozřezaných a spojených. Postranice nemusejí být vysoké, protože morčata nešplhají. Malá krabice položená na boku vytvoří příhodné místo, kam se morčata mohou běžet schovat, když je vyděsí nějaký neobvyklý zvuk nebo pohyb.

Vnitřní výběh bude pro morčata zajímavější, když do něj dáte věci, které mohou zkoumat.

 

Já dávám morčátkům po pokoji např. kousky okurky, které si musejí sami najít. Tak běhají za potravou a mají pohyb

100109153353-00.jpg

100109153742-00.jpg