Jdi na obsah Jdi na menu
 


Naše druhy

27. 9. 2009

S paní Herinkovou (chovatelkou) chováme morčátka těchto plemen:

US Teddy  -  Anglické hladké  -  Skinny  -  Genový skinny

 

US Teddy

http://morcezaldringenu.wz.cz/images/charlotta104.jpg http://morcezaldringenu.wz.cz/images/charlotta103.jpg http://morcezaldringenu.wz.cz/images/charlotta_olivie2.jpg

http://morcezaldringenu.wz.cz/images/olivie2309_4.jpg

Srst amerických teddíků je souměrně krátká, hustá a elastická, bez přesahujících delších chlupů. Je hrubá a krepovitá, roste kolmo od těla a nepřesahuje délku 3 cm. V srsti nesmí být žádné vírky nebo pěšinky dělící srst. Americký teddy je vzhledově téměř totožný s rexem, rozdíl je pouze genetický.Vzhledem k udržení typické a především kvalitní srsti amerického teddyho je vhodné křížit spolu jen jedince téhož plemene.

Anglické hladké

 

http://morcezaldringenu.wz.cz/images/gita13.jpg

http://morcezaldringenu.wz.cz/images/zuzi54.jpg

 

Srst je souměrně krátká a hustá, bez přesahujících delších chlupů. Je hladká, lesklá a dobře přiléhá k tělu, nepřesahuje délku 3 cm. V srsti nejsou žádné vírky nebo pěšinky dělící srst.

Hladká krátká srst je dominantní vesměs nad všemi osttními druhy a typy srsti. Občas se ještě používá do chovu US Teddy, rexů či skinnů, zejména nemáme-li jiného vhodného partnera z těchto plemen či pro osvěžení krve.

 

Skinny

http://morcezaldringenu.wz.cz/images/vrhh_herbi4_mesic.jpg

Naháčci:

Tito morčíci jsou vhodní pro alergiky.

http://morcezaldringenu.wz.cz/images/pary_adelka_bertik5.jpg

 

Skinny mají po celém těle velmi nepatrné množství prakticky neviditelného chmýří, které činí jejich tělo příjemné na dotek. Srst na končetinách zasahuje do výšky koleních a loketních kloubů. Maska hlavy zasahuje od očí přes nos až na bradu. Srst na těle je nežádoucí.

Ze spojení dvou skinníků se narodí zase jen skinníci. Bezsrstost je recesivní vůči normálnímu osrstění.

 

Genový skinny

Genový skinny je v podstatě na první pohled normální osrstěné morče, které za svůj název vděčí právě vloze pro bezsrstost. Bývají produktem křížení naháčů s normálními osrstěnými  morčaty a používají se do chovu skinnů pro ozdravění populace a osvěžení krve.